شاید خرید خودرویی که هیچ گاه آن را از نزدیک مشاهده نکرده ایم برای بسیاری از افراد ناممکن باشد، اما به تازگی فردی با خرید یک دستگاه «فراری انزو»، رکورد جدیدی را در فروش آنلاین خودرو ثبت کرده است.

با همه گیری ویروس کرونا و بحران فاصله گذاری اجتماعی ناشی از آن، برگزاری بسیاری از نمایشگاه ها و حراجی های خودرویی نیز تحت الشعاع قرار گرفته است. با این حال، حراجی مشهور “RMSothebys” آخرین مراسم خود را به صورت آنلاین برگزار کرده و خودروهای نفیسی را به فروش گذاشته است.

                   

در میان خودروهای موجود در حراجی یک نمونه فراری انزو، که یکی از ۴۰۰ دستگاه ساخته شده به شمار می رود، با قیمتی خارق العاده فروخته شد. مالک جدید این خودرو با پرداخت مبلغ ۲٫۶۴ میلیون دلار به علاوه کارمزد، رکورد جدیدی را در حراجی های آنلاین ثبت کرد. بدین ترتیب، فراری انزوی قرمز به عنوان گران ترین خودروی فروخته شده در تاریخ حراجی های آنلاین شناخته شد.

                   

یمت پیش بینی شده برای این خودرو رقمی بین ۲٫۶ تا ۲٫۹ میلیون دلار بود که در همین بازه نیز به فروش رسید. شایان ذکر است که مدل دیگری از «فراری» با نام “۲۸۸ GTO” مدل ۱۹۸۵ با قیمت ۲٫۳۱ میلیون دلار فروخته شد تا لقب دومین خودروی گران قیمت حراجی آنلاین را به نام خود ثبت   

               

فراری انزوی مورد بحث تنها ۲٫۰۱۲ کیلومتر کارکرد دارد و یکی از نوترین نمونه های این خودرو به شمار می رود. با بهره گیری از پیشرانه ۶ لیتری ۱۲ سیلندر تنفس طبیعی که در قسمت میانی بدنه قرار گرفته است، فراری انزو ۶۵۱ اسب بخار قدرت و ۶۵۷ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. بدین ترتیب، حتا با توجه به استانداردهای امروزی نیز فراری انزو به عنوان یک سوپراسپرت چابک شناخته می شود.

سرعت گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این خودرو در مدتی کمی بیش تر از ۳ ثانیه انجام می گیرد و بیشینه سرعت آن به رقم خارق العاده ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. انتقال قدرت نیز توسط جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ های عقب صورت می گیرد

منبع : اسب بخار